En

Paroda


Rugpjūčio 1-25 d.


DALINTIS

DALINTIS

Editos Suchockytės grafikos darbų paroda „Įkvėpimas“

Svarus lengvumas
 
Grafikė Edita Suchockytė savo kūryboje lengva ranka derina techninę meistrystę, klasikinius siužetus ir atsainiai lengvabūdiškus įvaizdžius. Pokalbis tarp jų mezgasi šiek tiek įtariai, bet ilgainiui tampa nerūpestingas ir gyvas. Griežta, ryški linija įgauna daugiau judrumo, darbuose pasirodo spalva ir tekstas, o grafika pradeda suokalbį su tapyba. Netikėtumo momentą, būdingą klasikinio atspaudo prigimčiai, atkartoja naujos skirtingų technikų rokiruotės ir ėjimai.
Menininkę nuosekliai domina moteriškumo temos scena ir užkulisiai. Bedaiktėje erdvėje kuriami pasakojimai driekiasi nuo pasaulio sukūrimo mitų iki proziškų kasdienybės akimirkų. E. Suchockytė nebyliai klausia, kaip keisdamos skirtingus vaidmenis moterys pasiduoda galingam Eroso ir gamtos prado ritmui.
Sentio ergo sum. Jaučiu, vadinasi esu. Jaučiu, vadinasi kuriu, regis, priduria menininkė, atidžiai stebinti savo kūrybines slinktis ir vidines patirtis. E. Suchockytė subtiliai atvira. Fiksuodama savo veikėjų būsenas ir veidus, ji kuria universalų, lengvai perskaitomą pasakojimą. Jame apmąsto ir savo, moters – mylimos, mylinčios, geidžiamos, geidžiančios, kuriančios, įkvepiančios – esatį. Tada atsiveria antras dugnas. Laisvėjanti linija, spontaniški, staigūs štrichai, nauji tipažai. Dirbti taip, kaip tuo metu įdomu. Nenustygstantys moteriškumo ir meninių ieškojimų liudijimai.
 
Lina Žukauskaitė
 
Rugpjūčio 8 d. 18 val. susitikimas su autore.
 
Parodos lankymas nemokamas.