lt / en
Visi renginiai

Albertas Švenčionis „Būtsargiai – Lietuvos piliakalniai“ (fotografija)

Lapkričio 12–30 d.

Parodos atidarymas – lapkričio 13 d. 17 val.

Meninių fotografijų ciklas „Būtsargiai – Lietuvos piliakalniai“ skirtas 2017-iesiems, Piliakalnių metams, ir 2018-iesiems, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metams.

Fotografijų paroda pateikiama kaip istorinio / kultūrinio paveldo dokumentacija. Tai pamąstymai apie lietuvių tautos ir valstybės gyvybingumą ir galimybę koncentruotai apžvelgti Lietuvos praeitį.

Fotografijose įamžinti piliakalniai „kadaise atlikę svarbias funkcijas – ritualines, karinės paskirties – šiandien jie yra daugiau estetinio pasigėrėjimo objektai, Lietuvos kraštovaizdžio formuotojai, praėjusių epochų simboliai“.

Fotografijose panaudojamas montažas sukuria miglotas, beveik fantastines vizijas. Kai kur išgryninamos spalvos ir pabrėžiamas akimirkos paprastumas, bet kartu ir gilumas, kai kur žaidžiama metų ar paros laiko šviesa. Pasitelkiant atspindžių simbolius, bandoma filosofiškai pažvelgti į Lietuvos kraštovaizdžio atmintį.

Parodos kuratorė Dana Švenčionienė

Albertas Švenčionis (Kaunas) – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, AFIAP, tarptautinių meninės fotografijos parodų dalyvis, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys.

Albertas Švenčionis