lt / en
Visi renginiai

FOTOGRAFIJŲ PARODA „KULTŪRŲ DIALOGAS“

Gruodžio 3–31 d.

TARPTAUTINIO FESTIVALIO „PRAVOSLAVŲ KALĖDOS LIETUVOJE“ 

Fotografijų paroda KULTŪRŲ DIALOGAS yra  reikšmingas festivalių „Pokrovskije kolokola“ ir „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje“ renginys. Jame pristatomos ryškiausios įvairių metų festivalių akimirkos: margas viso pasaulio tautų draugystės kaleidoskopas, harmonijos ir tarpusavio supratimo šventė.

2004 metų rudenį Vilniaus Rotušėje I tarptautinio folkloro festivalio „Pokrovskije kolokola“ metu savo veiklą pradėjo tarptautinė programa „Kultūros dialogas“, kurios iniciatorė ir ilgametė vadovė – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro direktorė Irena Zacharova.

Šiandien tai – viena reikšmingiausių programų, populiarinančių klasikinį ir laiudies meną. Tarptautiniai meistriškumo kursai, talentingų muzikų – tarptautinių konkursų laureatų –  koncertai geriausiose salėse, kasmetinių festivalių „Pravoslavų Kalėdos  Lietuvoje“ Vilniuje organizavimas, dalyvaujant įžymiems menininkams, garsiems orkestrams ir teatro kolektyvams, respublikinio vaikų ir jaunimo konkurso „Tradicijų paveldėtojai“, folkloro ekspedicijų Lietuvoje, tarptautinio folkloro festivalio „Pokrovskije kolokola“ rengimas – tai tik nedidelė programos „Kultūrų dialogas“ veiklos dalis. Folklorą, klasiką, džiazą, choreografiją, dailę, teatrą – visą tai apjungia „Kultūrų dialogas“.

Tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“ nuo pat savo atsiradimo sulaukė plataus visuomenės pripažinimo, užėmė reikšmingą vietą Lietuvos kultūriniame gyvenime ir yra plačiai žinomas užsienio šalyse. Festivalyje per vienuolika metų dalyvavo folkloro kolektyvai iš Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Italijos, Kazachstano, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Meksikos, Norvegijos, Olandijos, Rusijos ir Rusijos Federacijos Respublikų (Adygėjos, Kalmukijos, Mordovijos, Udmurtijos, Čečėnijos, Dagestano, Komi, Tyvos, Marij-El, Šiaurės Osetijos-Alanijos), Serbijos, Šri Lankos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos ir kitų šalių.

Tai vienintelis festivalis Baltijos šalyse, kiekvienais metais teikiantis kompozitoriams World music stiliaus kūrinių užsakymus. Organizuodamas šiuolaikinių kompozitorių konkursus, festivalis inicijuoja ir palaiko naujų muzikos kūrinių atsiradimą. Visos premjeros pristatomos Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, dalyvaujant Lietuvos kameriniam orkestrui, folkloro atlikėjams ir nusipelniusiems mūsų ir kitų šalių muzikantams.

Programą įgyvendina bendraminčių grupė, kurios svajonės ir tikslai – palaikyti sklandų Lietuvos ir kitų šalių dialogą, padėti talentingiems vaikams ir jaunimui.

Organizatoriai: Slavų tradicinės muzikos mokykla, Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras 

Dmitrij Matvejev