lt / en
Visi renginiai

Lukas GENIUŠAS (fortepijonas)/ Džeraldas BIDVA (smuikas)/ Gleb PYŠNIAK (violončelė)

Vilniaus rotušė | koncertų ciklas
V Festivalis „KALĖDINIS VILNIUS"

Programa:
M. Ravelis – Fortepijoninis trio
F. Šubertas – Fortepijoninis trio Nr. 2 Es-dur D.929

V festivalį „Kalėdinis Vilnius” pradės ryškiausi Lietuvos jaunosios kartos atlikėjai – Lukas Geniušas, Džeraldas Bidva ir Gleb Pyšniak. Antrąją šv. Kalėdų dieną klausytojams jie padovanos du nuostabius trio.  Pirmą kartą šie trys unikalūs menininkai susitiko scenoje šiemet, Klaipėdos koncertų salėje atlikdami M. Ravelio Fortepijoninį trio. Šįkart vilniečiai turės progą išgirsti ne tik šį impresionizmo šedevrą, bet ir vieną gražiausių visų laikų kamerinės muzikos kūrinių – F. Šuberto Fortepijoninį trio Nr. 2 Es-dur D.929. 2019 m. sausio mėn. atlikėjai šią programą ketina pristatyti Tel Avivo Menų muziejuje.

LUKAS GENIUŠAS gimė 1990 metais Maskvoje muzikantų šeimoje, pirmą kartą prie pianino sėdo būdamas penkerių, o sulaukęs dvidešimtojo gimtadienio jau galėjo didžiuotis keliais tarptautiniais apdovanojimais, pavyzdžiui, pergale Ginos Bachauer pianist konkurse Solt Leik Sityje ir antrąja vieta F.Šopeno konkurse Varšuvoje. Maskvoje, 15-ajame P. Čaikovskio konkurse, 2015 metais laimėtas sidabro medalis – bene svarbiausias Luko pasiekimas konkursinėje scenoje pastaruoju metu. „Jis skambina raiškiai – kaip jaunas atlikėjas, tebelaimintis konkursus, bet ir brandžiai – kaip muzikantas, gebantis atskleisti kūrinio architektūrą, o jo ekspresija toli gražu nėra savitikslė“, – taip britų dienraštis „The Guardian“ rašė apie vieną ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos pianistų. Daugiau informacijos: www.geniusas.com

Kilęs iš Mažeikių DŽERALDAS BIDVA yra vienas žymiauių šių dienų Lietuvos smuikininkų, orkestro KREMERATA BALTICA koncertmeisteris. Muzikas nuolatos koncertuoja su iškiliausiais pasaulio atlikėjais bei dirigentais, yra dažnas žymiausių pasaulio koncertų salių bei festivalių svečias bei maestro Gidono Kremerio scenos partneris atliekant kamerinę muziką kartu įrašytas G. Enescu Fortepijoninis kvintetas buvo nominuotas prestižiniam GRAMMY apdovanojimui. 2015 metais kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno, Džeraldas išleido solinę kompaktinę plokštelę. Nuo 2016 metų Džeraldas Bidva yra tarptautinio meno festivalio Mažeikiuose meno vadovas. D. Bidva baigė  M.K Čiurlionio menų gimnaziją (prof. J. Dvariono klasė), Lietuvos  muzikos akademiją (prof. R.Katiliaus klasė), mokėsi Paryžiaus konservatorijoje pas prof. B. Garlitzky.

Dar būdamas 14 metų GLEB PYŠNIAK kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse: Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir daugelyje kitų, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Rygos Sinfonietta, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, o 2006 metais už Lietuvos vardo garsinimą G. Pyšniak apdovanojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Pirmoji mokytoja Tatjana Kuc atvedė violončelininką į muzikinį kelią, kurį vėliau praturtino studijos prof. Rimanto Armono ir prof. Johanneso Meissl klasėse bei susitikimai ir meistriškumo pamokos su Yo-Yo Ma, Mstislavu Rostropovičiumi, Silvija Sondeckiene ir Heinrichu Schiffu. Daugiau informacijos: www.glebpysniak.com

* Dėmesio, atlikėjo pasikeitimas! Dėl svarbių asmeninių priežasčių smuikininkę Dalią Dėdinskaitę koncerte pakeis smuikininkas Džeraldas Bidva.

Projektą dalinai finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba

„Globali Lietuva“

Lukas GENIUŠAS

fortepijonas (Rusija – Lietuva)

Džeraldas BIDVA

smuikas

Gleb PYŠNIAK

violončelė (Lietuva)