lt / en
Visi renginiai

Sinfonietta Rīga koncertas Vilniuje

Programa:
F. Beck Uvertiūra „Orfėjaus mirtis“
W.A. Mozart Koncertas smuikui ir orkestrui A dur
Pertrauka
G. Mahler Adagietto iš 5-osios simfonijos
A. Copland koncertas klarnetui ir orkestrui

Sinfonietta Rīga pristato šią įvairiapusę programą Vilniaus publikai kartu su smuikininku ir dirigentu Domu Juškiu. Koncerto pradžioje girdėsite Franco Beck uvertiūrą „Orfėjaus mirtis“, parašytą Manheimo mokyklos stiliumi. Tuomet Domas atliks W.A. Mozarto paskutinį koncertą smuikui ir orkestrui A-dur. Po pertraukos klausytojų širdis šildys emocingasis Adagietto iš galingosios 5-osios Mahlerio simfonijos, o koncerto pabaigą vainikuos pirmą kartą Lietuvos publikai koncertuosiantis klarneto virtuozas niujorkietis Andrew Simon, kuris atliks Coplando klarineto koncertą.

„Norėjau išrinkti tokią koncerto programą, kuri įtrauktų klausytojus į magišką garsų pasaulį. Beck uvertiūra skamba visiškai kitaip, nei tarkim Coplando koncerto pradžia. Tai lyg kelionė laiku. O Mahlerio Adagietto magijai negali atsispirti niekas“ – pasakojo Domas Juškys.

Apie atlikėjus:

Domas Juškys mokėsi smuiko Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijas tęsė Berlyno „Hanns Eisler“ aukštojoje mokykloje. Bestudijuodamas Domas tapo įvairių tarptautinių solo bei kamerinės muzikos konkursų laimėtoju. Po studijų Domas dirbo Berlyno Radijo, Miuncheno filharmonijos bei Hong Kongo filharmonijos orkestruose, su kuriais apkeliavo visą pasaulį, bei koncertavo garsiausiose pasaulio koncertų salėse, tokiose kaip Berlyno filharmonija, Niujorko Carnegie Hall, Tokijo Suntory Hall ir daugybėje kitų. Pernai Domas debiutavo kaip dirigentas Filipinuose su ABC-CBN filharmonijos orkestru, su kuriuo atliko Bethoveno 3-iąją simfoniją.

Andrew Simon mokėsi Džiulijardo mokykloje Niujorke ir jau trisdešimt metų yra Honkongo Filharmonijos solo klarnetininkas. Andrew grojo solo su tokias orkestrais kaip Singapūro Simfoninis Orkestras, Malaizijos Filharmonijos Orkestras, Karališkasis Škotijos Simfoninis orkestras bei daugybe kitų. Pernai Andrew atliko Coplando klarneto koncertą su Honkongo Filharmonijos orkestru, diriguojant Jaap van Zweden, vyriausiam Niujorko Filharmonijos dirigentui. Andrew yra Buffet-Crampon, Vandoren and Ishimori artistas.

Jaunatviška aistra, mokymosi džiaugsmas ir naujų horizontų atradimas – tai bruožai, geriausiai apibūdinantys Grammy laimėtoją, valstybinį kamerinį orkestrą Sinfonietta Rīga. Nuo pat įkūrimo 2006 m. orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas buvo Normundas Šnē. Sinfonietta Ryga muzikantai yra jauni, išsilavinę ir kupini kūrybiškumo. Sinfonietta Rīga dažnai bendradarbiauja su dirigentais, tokiais kaip Paavo Järvi, Heinz Holliger, John Storgårds, Christoph Poppen, Olari Elts, Juha Kangas ir Tõnu Kaljuste.

Sinfonietta Rīga koncertavo su Julija Lezhneva, Inga Kalna, Kristian Bezuidenhout, Jevgeniju Sudbinu, Isabelle Faust, Kolja Blacher, Baiba Skride, Pekka Kuusisto, Thomas Zehtmair, Sol Gabetta, Christianu Lindbergu, Martinu Grubinger ir daugybe kitų. Šalia koncertų Latvijoje ir kitose dviejose Baltijos šalyse, „Sinfonietta Rīga“ koncertavo „Elbphilharmonie“ ir „Laeiszhalle“ Hamburge, „Herkulessaal“ Miunchene ir „Alte Oper“ Frankfurte. Nyderlanduose orkestras grojo kelis kartus, Amsterdamo Muziekgebouw ir De Doelen Roterdame; taip pat užkariavo Sankt Peterburgo filharmonijos ir Niujorko Linkolno centro auditorijos širdis.

Domas Juškys

dirigentas

Andrew Simon

klarnetas

Sinfonietta Rīga

kamerinis orkestras