lt / en

Apie Rotušę


Šiandien rotušė – sostinės politinio ir visuomeninio gyvenimo atspindys. Žengdama koja kojon su naujovėmis, vilniečiais ir miesto svečiais, ji išlieka šiuolaikiška, kosmopolitiška, atvira idėjoms ir pasauliui. Tai vieta, kur susipina ir įvairių laikotarpių gijos – greta klasikos čia visada yra vietos naujovėms ir inovacijoms, nes Vilnius garsėja ne tik įstabiais praeities palikimais, bet ir tiesia tiltus dar nematytų bei nepatirtų pojūčių link.


https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000265186/vilnius-700-muzikine-kelione-laiku 
XVIII amžius. Vilniaus miesto Rotušė. Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas).

Vilniaus rotušė – įstaiga, reprezentuojanti sostinės politinį, visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą.

Pagrindinės veiklos kryptys

Kultūriniai renginiai. Rotušė yra vieta, kuri kartu su vilniečiais ir miesto svečiais skatina kultūrinio brandumo augimą: viešos parodos ir paskaitos, kūrėjų pristatymai, ekskursijos, erdvė konferencijoms ir seminarams.

Reprezentaciniai renginiai. Tai viena unikalių įstaigos veiklos sričių. Iškilmingų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdžių, įvairių Vilniaus miesto savivaldybės apdovanojimų, premijų, garbės vardų teikimo ceremonijų, valstybinių švenčių minėjimų, miesto svečių, delegacijų, sutikimų bei priėmimų organizavimas ir įgyvendinimas, įvairių savivaldybės įstaigų reprezentacinių renginių įgyvendinimas.

Komerciniai renginiai. Miesto širdyje gali būti organizuojami ir vieši (koncertai, minėjimai) ar privatūs (įmonių šventės, jubiliejai) renginiai.

Vertybės

  • Atvirumas
  • Šiuolaikiškumas
  • Kosmopolitiškumas
  • Prieinamumas
  • Lankstumas
  • Gyvybingumas