lt / en

Ekskursijos po Rotušę ir jos požemius

Ekskursija po  Vilniaus rotušę –  tai kelionė po vieną seniausių Vilniaus pastatų. Ji grąžins Jus kelis šimtus metų atgal į miesto kūrimosi pradžią ir kvies pažadinti vaizduotę mėginat atkurti besikeičiančio Rotušės pastato vaizdą nuo XIV amžiaus iki šių dienų.

Ekskursijos metu sužinosite: ką veikė magistratas, kur dingo Rotušės bokštas, kokia buvo Rotušės paskirtis viduramžiais, caro laikais, tarpukariu. Pamatysite, kur buvo įrengti posėdžių kambariai, teismo salės, pirklių bendruomenės kambarys, raštinė, archyvas.

Nusileidę į požemius, kuriuose veikė Vilniaus magistrato kalėjimas, sužinosite, kur ir kokiomis sąlygomis buvo laikomi kaliniai, kur galėjo stovėti iždo skrynia ar saugomi ginklai, taip pat sužinosite, kur buvo paslėpti Vilniaus arkikatedros lobiai.

Požemiuose galėsite išvysti ir simbolinę 100 vilkų fotografijų ekspoziciją bei susipažinti su prof. Liberto Klimkos parengtais tekstais apie vilką lietuvių tautosakoje ir mitologijoje. Nustebsite, kiek daug vietovardžių susiję su „vilko“ vardu!  Čia taip pat išgirsite ir šimto vilkų staugimą, kuris primins Jums Gedimino ir Vilniaus miesto įkūrimo legendą!

Užmiršta ir negirdėta kelionė po vieną seniausių Vilniaus pastatų leis naujai pažvelgti į Vilniaus miestą ir jos širdį – Rotušę!

Jaunesni nei 7 m. vaikai įleidžiami nemokamai, tačiau kartu su lydinčiu asmeniu.

Kviečiame apsilankyti virtualioje ekskursijoje po Rotušę: 

SPAUSKITE ČIA 

Dėl ekskursijų organizavimo arba registracijos kreiptis el. paštu sandra.dastikiene@vilniausrotuse.lt arba tel. 8 6 098 0745.

Ekskursija moksleiviams
  • Ekskursijos trukmė iki 1 val.
  • Ekskursijoje gali dalyvauti 10-30 mokinių, lydimų mokytojo (-os)
  • Ekskursijos organizuojamos iš anksto sutartu laiku
  • Kaina moksleiviams - 3 Eur
Ekskursija suaugusiems
  • Ekskursijos trukmė iki 1 val.
  • Ekskursijoje gali dalyvauti 10-25 asmenys
  • Ekskursijos organizuojamos iš anksto sutartu laiku
  • Kaina suaugusiems – 6 Eur; kaina moksleiviams, studentams, senjorams – 3 Eur.