lt / en
Visos naujienos

Atidaryta Airos Urbonavičiūtės paroda „Koks WI-FI slaptažodis?“

Kovo 3 dieną Vilniaus rotušėje atidaryta Airos Urbonavičiūtės paroda „Koks WI-FI slaptažodis?“.

Autorė pristatė parodą:

"Pristatau tapybą, kurios reikšmių ieškau pastaruosius du metus. Pagrindinis mano nagrinėjamas objektas yra žmonių santykis, ryšys ir jo trūkinėjimas bei kismas, veikiant socialiniams tinklams. Internetinėje tikrovėje dažnai sunku suprasti, kas tikra, o kas ne. Manau, tokie neužtikrinti tampa ir internetiniai žmonių santykiai. Kad būtų lengviau suprasti, ką turiu omenyje vartodama netikrumo jausmo sąvoką, pasitelkiu sapno metaforą, o tiksliau – tą momentą, kuomet tik nubudus iš labai tikroviško sapno, trumpą akimirką sunku suvokti, ar tai buvo tikra, ar ne. Panašus jausmas užplūsta, tarsi prasitęsia ir internetinėje virtualybėje.

Apmąstydama tai, išskiriu būtent vieną socialinę platformą, kuri kasdienybėje mane paveikia labiausiai – tai Instagram’as. Kiekvieną dieną naudodamasi šiuo socialiniu tinklu pastebiu, kaip tampu liūdna ir imu stokoti tikrojo ryšio gyvenamojoje tikrovėje, todėl jo ieškau tapyboje. Tapydama nevengiu, netgi pabrėžiu sąsajas su Instagram’iškais vaizdais, taigi mano paveiksluose neretai pasikartoja anonimiški, beasmeniai portretai arba selfiai, konfeti motyvas kaip efemeriškumo metafora, įrantys, „išsipikseliavę“ vaizdai.

Parodos pavadinimas metaforiškai nurodo į šiuolaikinio žmogaus būseną. Dažnai aplinkoje girdimas klausimas „Koks Wi-Fi slaptažodis?“ apeliuoja į prieigą prie interneto ryšio, tačiau tuo pačiu metu reiškia realaus kontakto su kitu žmogumi minimalizavimą."