lt / en
Visos parodos

Artur Širin „MIESTO DETALĖS“ (tapyba)

2021 m. kovo 16-30 d. Vilniaus rotušėje vyko Artur Širin tapybos paroda „MIESTO DETALĖS“.

„Paco Rabanne švarkas ir riedlentė iš Lidl'o. Balenciaga sportbačiai ir 17-as troleibusas į Naujininkus“ – trumpai kūrinius apibūdino jų autorius Artur Širin. Parodoje „Miesto detalės“ menininkas žaidžia visiems pažįstama simbolika ir šokiruojančiais kontrastais, užuominomis į populiariają kultūrą ir vartotojiškumo problemą. 

Miesto ir jo gyventojų tema itin dažna menininko darbuose – kūrybinį kelią jis pradėjo nuo gatvės meno, kurio technikomis ir žanrais žaidžia iki šiol. Naujausi paveikslai laisvai interpretuoja miesto sociumo ir struktūros tematiką, kalba apie žmonių įpročius, šiuolaikinio pasaulio ypatybes ir problemas. Geriausiai parodos idėją apibendrina darbas „The Mountain“ (liet. „Kalnas“) – gyvenvietė nusėta logotipais ir reklamomis, o kalnas, pagrindinis miesto gamtinis akcentas, paskęsta po komercinio šlamšto gausybe. Žmogaus priklausomybės nuo vartojimo tematika tęsiama kūriniuose „Tagged city“ ir „The Perfect Sunset“ (liet. „Pažymėtas miestas“, „Tobulas saulėlydis“).

Pagrindinė paveikslų struktūra – gatvės kultūros ir prabangos, kasdieniškų ir inteligentiškų motyvų priešprieša. Technikos pasirinkimas neatsitiktinis: tapyba aerozoliniais dažais ant popieriaus perkelia paveikslus iš rafinuoto tapybos žanro arčiau kasdienio žmogaus gyvenimo, apsupto plakatų ir reklamų.

Artur Širin kūryboje daug archetipinių, visiems gerai atpažįstamų elementų: tradicinis dvišlaičio namo tūris, šuns būda, katė, komercinė simbolika. Spalvinėje gamoje vyrauja pirminės spalvos. Paveikslai žaismingi, kone dekoratyvūs, tačiau ironiškas kasdienių motyvų jungimo būdas atkreipia dėmesį į skaudžias šiuolaikinio pasaulio ydas tuo pačiu išvengiant stereotipiškos niūrios naracijos. 

icon--play

Artur Širin