lt / en
Visos parodos

MINDAUGAS LUKOŠAITIS.VILNIUS GRAFITO DULKĖSE

Projektas-paroda „Mindaugas Lukošaitis. Vilnius grafito dulkėse“ Vilniaus rotušėje veikė 2022/11/30 – 2023/01/28.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Mindaugo Lukošaičio (g. 1980 m.) piešiniai jau spėjo apkeliauti daugelį tarptautinių parodų. Su dideliu susidomėjimu jo kūrybą studijavo įvairių šalių žiūrovai, piešėju domisi šiuolaikinio meno kolekcionieriai. Autorius kartu su broliu Gintautu atstovavo Lietuvai 26-oje San Paulo bienalėje, Phaidono leidykla jį pristatė kaip vieną įdomiausių šių dienų piešėjų. Išlikti dėmesio centre jam padeda gebėjimas nepaskęsti šiuolaikinio meno idėjų margumyne ir likti savitu archetipinių tradicinio piešinio galių tarpininku. Mindaugo Lukošaičio piešinių cikluose – Lietuvos pokario partizanų, Šiaurės karo, Lietuvos žydų ar Ruandos genocido istorijos įgyja objektyvaus, tyrinėjančio štricho ir empatiškos įvykių vizijos derinį.

Šia paroda žiūrovams pateikiame suasmenintą menininko pasakojimą – Mindaugo Lukošaičio Vilniaus istorijos šimtmečių interpretaciją. Paroda skirta Vilnius 700 jubiliejui.

Menotyrininkas V. Kinčinaitis:

„Mindaugas Lukošaitis piešia Vilnių kaip fantazuojantis masonų mūrininkas. Tiksliai braižo senamiesčio perspektyvą ir kloja sunkius akmens pamatus, maišo nuodingą tinką, lipdo barokinį karnizą, kelia medinius skersinius ir kruopščiai dengia banguotas čerpes. Vėliau kuria krosnį ir ilgai stebi rūkstantį kaminą. Tirdamas nakties šešėlius, ilgesingai skaičiuoja gotikinio mėnulio žingsnius. Kai pabosta, vejasi žvaigždės uodegą ir įkliūva į Vilniaus senbuvių sapnus.

Mindaugas grafitą praturtina virtualaus pieštuko plastika ir atveria keistumo kupinus miesto vaizdus, kuriuose senovė maišosi su ateities griuvėsiais, Lazdynų gaisrą gesina Neries potvynis, o skaitmeninį spalvų skambesį užgožia viduramžių varpo aidas“.

Nuotraukos - Vyto Nomado