lt / en
Visi projektai

Meniniai užsiėmimai „VYDŪNO KELIAIS“

Lietuvos Respublikos Seimas 2018-uosius paskelbė Vydūno metais.

Sutapatintas su Mažąja Lietuva, Vydūnas buvo atgimstančios Didžiosios Lietuvos pranašas. Jo įdirbis žadinant Lietuvą lieka nepilnai įvertintas ir reikalauja mūsų pripažinimo. Perfrazuojant Vydūną, mūsų uždavinys globaliame pasaulyje, emigracijos srautų akivaizdoje – per jaunimo tautinį sąmoningumą ugdyti universalias vertybes. Vydūnui rūpėjo žmogiškosios, dvasiškos vertybės. Jo mintis suponuoja pagarbą žmogui, pagarbą vienas kitam. Paradoksas, bet šiandien jaučiame didžiulę dvasinę ir materialinę atskirtį ir susvetimėjimą. Jeigu minėdami Vydūno 150-ąsias gimimo metines nekalbėsime apie jį, prarasime vidinę laisvę. Jis mums pasiūlė kelią. Gal verta su juo susipažinti?

Projektas skirtas moksleiviams, kuriems profesionalūs menininkai praves interaktyvius meninius užsiėmimus, padėsiančius geriau pažinti Vydūną ir suvokti šiuolaikinio meno kalbą.

Projekto tikslas – supažindinti moksleivius su mokytoju, filosofu, mąstytoju, mokslininku Vydūnu ir jo palikimu interaktyvia, patrauklia, jaunimui suprantama, forma.

Vydūno gyvenimo ir kūrybos kelias bus pristatomas pasitelkiant vizualią medžiagą (fotografijas), paremtą istoriniais šaltiniais. Sukurtas edukacinis žaidimas – 4 dėlionės (puzzle) – leis moksleiviams betarpiškoje aplinkoje žaidimo pagalba sudėlioti: Vydūno portretą, jo arfą, 200 litų banknotą ir Rambyno kalną, ant kurio Vydūnas su draugais organizavo dainų šventes. Be to, moksleiviai meninių užsiėmimų metu turės galimybę išbandyti mišrią techniką, interpretuodami Vydūno mąstymo, gyvenimo ar kūrybos kelią.

Užsiėmimus ves profesionalios menininkės Jurga Barilaitė ir Eglė Ridikaitė, kurios patraukliai ir žaismingai supažindins moksleivius su šiuolaikiniu menu bei jo išraiškos formomis.

Projektas skirtas 10–16 metų moksleiviams.
Kiekviename užsiėmime dalyvaus 20–25 moksleiviai.
Užsiėmimai vyks gegužės mėn. 17–31 d.

Jei Jus domina kvietimas dalyvauti projekte, prašome apie tai informuoti el. paštu patricija@vilniausrotuse.lt ir suderinti Jūsų grupės atvykimo į Vilniaus rotušę laiką.

Projektą finansuoja:

Lilija Valatkienė

Fotografijų autorė – žurnalistė ir fotomenininkė

Eglė Ridikaitė

Jurga Barilaitė