lt / en
Visi projektai

PASKAITŲ CIKLAS "GYVOJI ARCHITEKTŪRA"

Projektas "Paskaitų, susitikimų, diskusijų ciklas GYVOJI ARCHITEKTŪRA" skirtas UNESCO Pasaulio paveldo sąraše esančio Lietuvos nekilnojamojo kultūros paveldo – istorinio Vilniaus centro – pažinimui ir populiarinimui, artėjančiam Vilniaus istorinio centro įtraukimo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 30-mečiui.

Valstybei yra garbė ir atsakomybė savo šalyje turėti į Pasaulio paveldo sąrašą įrašytų kultūros ir gamtos paveldo objektų ar vietovių. Pirmasis Lietuvoje pasauliniu mastu 1994 m. pripažintas istorinis Vilniaus centras. Todėl Vilniaus rotušė, būdama aktyvi miesto visuomeninio gyvenimo dalyve, organizavo paskaitų ciklą, kuriame buvo diskutuota paveldo ir architektūros, istorijos ir politikos, kultūros ir meno bei kitais aktualiais klausimais.

Projektas GYVOJI ARCHITEKTŪRA tęsė 2017-2022 metais vykdytų edukacinių paskaitų ciklus, kuriuos finansavo Kultūros paveldo departamentas: „Impresijos Vilniaus senamiesčio tema“ (2017 m.) ir „Istorijos laiptai“ (2018 m.), „Vilniaus meno istorija architektūroje“ (2019 m.) ir  „Pasaulinis paveldas. UNESCO globojamas istorinis Vilniaus centras“ (2020 m.), „Žydų kultūros paveldo kelias. Vilnius“ (2022 m).

Projekto metu įvyko šios paskaitos:

 • Rugsėjo 25 d. 18 val. PAVELDAS IR JO PAVELDĖTOJAI: VILNIAUS MIESTO ARCHITEKTŪROS LIKIMAS. Lektorė – dailės istorikė doc. dr. Rūta Birutė Vitkauskienė

  https://www.youtube.com/watch?v=Oa2kUUQS1Nc

 • Spalio 2 d. 18 val. VILNIAUS SENAMIESČIO VEDLIAI: TEKSTŲ IR VAIZDŲ ISTORIJA. Lektorė – menotyrininkė dr. Laima Laučkaitė

  https://www.youtube.com/watch?v=qpkdFmOBpGY&t=2853s

 • Spalio 9 d. 18 val. VILNIUS: KINO LIUDIJIMAI. Lektorė – kino istorikė Sonata Žalneravičiūtė

  https://www.youtube.com/watch?v=qxm1uK-YyNU&t=2492s

 • Spalio 16 d. 18 val. SENASIS VILNIUS FOTOGRAFIJOJE. Lektorė – menotyrininkė prof. dr. Agnė Narušytė
 • Spalio 23 d. 18 val. VILNIAUS ARCHITEKTŪRA SENOJOJE KNYGŲ GRAFIKOJE. Lektorė – dailėtyrininkė dr. Jolita Liškevičienė
 • Lapkričio 6 d. 18 val. VILNIAUS ŽYDŲ INTELEKTUALUMO ŽEMĖLAPIS. Lektorė – žydų kultūros istorikė dr. Lara Lempertienė