lt / en
Visi projektai

Projektas „Vilniaus legendos šiandien“

Audiovizualinis projektas „Vilniaus legendos šiandien“ – tai kino, gyvos muzikos ir teatro kelionė po Vilniaus rotušę ir jos požemius. Teatrinis vyksmas žiūrovus pasitiko nuo įėjimo į Rotušę, kurios erdvėse buvo galima pamatyti 10 trumpo metro vaidybinių istorinių, vaidybinių ir dokumentinių filmų, o kelionę po praeitį vainikavo istorija paslaptinguose Rotušės rūsiuose.

Sukurti ir parodyti šie  filmai-legendos: „Dominikonų bažnyčios požemiai“, „Vilniaus Baziliskas“, „Bokšto kalnas“, „Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia“, „Žygimanto Augusto ir karalienės Barboros vėlė“, „Magų magas Tvardauskas“, „Amžinas  Žydas“, „Nelabieji glaudėsi ir šventovėse“, „Šv. Marijos paveikslas Antakalnyje“, „Legenda apie paslaptingąjį svetimšalį“, „Užupis – naujoji miesto legenda“, „Vilniaus miesto budelis. Šiurpūs praeities puslapiai“.

Projektas vykdytas bendradarbiaujant su Audiovizualinių menų industrijų inkubatoriaus kino kūrėjais, VšĮ „Ramūno ateljė“, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos jaunųjų atlikėjų vokaliniu ansambliu B2.

Renginio režisieriai – Inesa Kurklietytė ir Ramūnas Abukevičius.

Jaunųjų kino kūrėjų komanda: režisierius Laurynas Valkiūnas, operatorius Erdvilas Petras Abukevičius, prodiuseriai Laurynas Mataitis ir Roberta Balčiūtė, garso režisierius Kipras Čėsna.

Gyvą muziką kūrė profesionalus jaunų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainininkų ansamblis B2 bei studentės Eglė Rudokaitė (vargonai) ir Miglė Sakavičiūtė (arfa).

Projektas vyko visose Vilniaus rotušės patalpose: I ir II aukštų holuose, Didžiojoje, Kamerinėje ir Pilkojoje salėse, požemiuose. Žiūrovai ne tik gėrėjosi vizualiais projekto sprendimais, bet ir dalyvavo teatriniame vyksme.

Audiovizualinių menų industrijų inkubatorius