lt / en
Visi renginiai

Buča kyla iš griuvėsių virtualiai – Vilniuje atidaromoje instaliacijoje

Nuo sausio 12 iki vasario 24 d.  Vilniaus rotušės požemiuose atidaroma virtualios realybės instaliacija „Emocinis lūžis“, kuri lankytojams leis netiesiogiai apsilankyti rusų karo nusikaltėlių sunaikintose Bučos ir Irpinės gyvenvietėse Ukrainoje.

Kartu su instaliacija pristatoma integrali jos dalis – Ukrainos pajėgose tarnaujančio pripažinto menininko Sergijaus Michalčuko fotografijų paroda.
„Gedimino legiono“ sukurta instaliacija kvies lankytojus su virtualios realybės akiniais nusikelti į sunaikintą Bučą ir per skaitmeninę kelionę suvokti laisvės kovų kainą ir prasmę.
„Instaliacija kalba apie emocinę sveikatą, priartindama karą toks, koks jis yra. Parodos patyrimo sukeliama emocija yra skirta ne išgąsdinti, o suprasti tikrąjį karo siaubą ir padarinius. Reginys kviečia dar kartą pagalvoti, kad privalome su visa tuo tvarkytis“, – sako parodos iniciatorė, „Gedimino legiono“ vadovė Eglė Radvilė.

Atidarant instaliaciją Vilniaus rotušėje kartu eksponuojama fotografo S. Michalčuko meninių karo Ukrainoje nuotraukų paroda „Volya“.
„Kovoju už Ukrainos laisvę, už Ukrainos vaikų ateitį. Kiekvieną savo gyvenimo akimirką rizikuojame priešindamiesi rusų agresoriui ir artindami savo pergalę. Šia paroda parodome, kas vyksta kare“, – pristatydamas ekspoziciją sako fotografijų autorius.
Vienas geriausių Ukrainos kinematografininkų S. Michalčukas, būdamas nusipelnęs šalies menininkas, apdovanotas Ukrainos valstybės ordinu, karo pradžioje tapo už laisvę kovojančios valstybės pajėgų kariu. Jis taip pat yra tarptautinio San Sebastiano festivalio geriausio operatoriaus apdovanojimo (filmas „Mylėtojai“) ir Berlyno kino festivalio „Sidabrinis lokys“ už išskirtinį indėlį į meną (filmas „ Po elektriniais debesimis“) laureatas.

Virtualios realybės instaliaciją ir nuotraukų parodą atidarys pasaulio lietuvių daina „Aš tikiu“, atliekama kartu su ukrainiečių solistu Kirilu Dernovu. Muziką dainai kūrė Gediminas Zujus, žodžius – Indrė Pliuškytė.
Virtualios realybės instaliacija „Emocinis lūžis“ jau buvo parodyta Londone, iš Vilniaus ji keliaus Briuselį, vėliau – kitas pasaulio šalis.

Sausio 12 d. 18.30 val. atidaroma paroda veiks iki Rusijos karo prieš Ukrainą metinių – 2023 m. vasario 24 dienos, 16:00 val.

Parodos lankymas pirmąjį savaitgalį:
Sausio 13 d. 11 - 17 val.
Sausio 14 d. 11 - 15 val.
Nuo sausio 17d.: Antradieniais - penktadieniais, 13 - 17 val.

Įėjimas laisvas, su išankstine registracija tel.: +37068839826 (Eglė)

Renginio partneriai:
*Gedimino Legionas
*Embajada del Arte de Ucrania
*Digital after life
*DUV
*Gediminas Zujus

Nuotraukos Sergijaus Michalčuko.