lt / en
Visi renginiai

„Čiurlionis ir Šopenas. Simboliai peizažuose“ | ROKAS ZUBOVAS

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje ir Vilniaus rotušė kviečia rugpjūčio 10 d., trečiadienį, 18 val. į vasaros koncertų ciklo „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ rečitalį. Renginys vyks Vilniaus rotušės Didžioje salėje. Pianistas Rokas Zubovas atliks muzikinę programą „Čiurlionis ir Šopenas. Simboliai peizažuose“.

Programa:
„Čiurlionis ir Šopenas. Simboliai peizažuose“

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875 – 1911)
Miražas, VL 175

Frédéric CHOPIN (1810–1849)
Baladė g-moll, Op. 23
Mazurka a-moll, Op. 7 Nr. 2
Barkarolė Op. 60

M. K. Čiurlionis
Iš nebaigto ciklo
Postiudija C-dur, VL 240
Preliudas a-moll, VL 241
Lopšinė G-dur, VL 242
Adagio A-dur, VL 246

Bėkit, bareliai, VL 279

Mažų peizažų ciklas „Marės“, VL 31

Pianistas, M. K. Čiurlionio namų Vilniuje vadovas ROKAS ZUBOVAS yra vienas pagrindinių M. K. Čiurlionio palikimo puoselėtojų pasaulyje. Jis yra įrašęs ir koncertuose atlikęs visus M. K. Čiurlionio kūrinius fortepijonui, su paskaitomis ir koncertais, skirtais M. K. Čiurlionio kūrybai, yra aplankęs daugelį Europos, Azijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos valstybių. Jis yra skaitęs pranešimus įvairiais M. K. Čiurlionio kūrybos tyrinėjimo klausimais tarptautinėse konferencijose Lietuvoje, Estijoje, Argentinoje ir Belgijoje.

Zubovas 2010 metais įrašė visus M. K. Čiurlionio kūrinius fortepijonui į 6 kompaktines plokšteles. Jis taip pat rengia muzikos festivalius, rašo straipsnius įvairiais muzikos ir kultūros klausimais.

Pianistas, kuris yra ir M. K. Čiurlionio provaikaitis, sukūrė savo žymiojo prosenelio vaidmenį meniniame filme ,,Laiškai Sofijai”. Pianistas yra dėstęs fortepijoną šv. Ksavero universitete (JAV), Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Vytauto Didžiojo Universiteto muzikos akademijoje, kur 2013 metais jam buvo suteiktas profesoriaus titulas. Pianistas baigė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir De Paul Universitete Čikagoje, taip pat tobulinosi Heinrich Neuhaus Institute Šveicarijoje.

Įėjimas laisvas. Be išankstinės registracijos.


Plačiau www.mkcnamai.lt


Rokas Zubovas