lt / en
Visi renginiai

Kęstučio Stoškaus paroda "VILNIAUS PORTRETAS"

Maloniai laukiame Jūsų Kęstučio Stoškaus parodoje VILNIAUS PORTRETAS.
Paroda Vilniaus rotušėje veiks nuo vasario 28 d. iki balandžio 1 d.
Parodos atidarymas vasario 28 d. 18:00 val.

Kęstutis Stoškus (g. 1951 m.) – talentingas architektūros fotografas, kurį pavergė senojo Vilniaus miesto magija. Su fotoaparatu jis išvaikščiojo kiekvieną Senamiesčio gatvę, skersgatvį, akligatvį ir upių krantines, užsuko į kiemus, užkopė į kalvas ir ištyrinėjo vienuolynus, bažnyčias, kapines.
Kaip meistriškas architektūros fotografas, Stoškus dažnai bendradarbiauja su istorikais, meno istorikais ir leidėjais, iliustruodamas mokslinius leidinius ir albumus. Vis dėlto dauguma jo fotografijų atsirado be jokio užsakymo ir tik vėliau pasitarnavo šalies architektūros tyrinėjimo, dokumentavimo ir populiarinimo tikslais.
Stoškaus architektūrinėse fotografijose labiausiai žavi gebėjimas dokumentinę fotografiją suderinti su subjektyvia menine fotografija, neprarandant nei vienos iš šių sričių privalumų. Pasiekęs tikslumo, jis tuo pačiu metu vaizdams suteikia paslaptingo melancholijos žavesio. Didžiausias menininko privalumas yra jo gebėjimas pakeisti mūsų žvilgsnį į miestą. Jis skatina saugoti ir branginti, leisdamas pamatyti anksčiau nepastebėtus įstabius dalykus.
<...>
Rotušėje greta eksponuodamas klasikinius sidabrinius atspaudus ant popieriaus ir skaitmeninius atspaudus ant didelių plokščių, autorius atskleidžia specifines abiejų technikų savybes. Pirmojoje grupėje išryškėja niuansai, kurių neperteikia ir geriausios reprodukcijos, tokie kaip subtilių tonų perėjimai nespalvotoje fotografijoje. Antrojoje grupėje išdidinimas padeda naujai pažvelgti į motyvo visumą ir detales. Architektūros paminklai čia vaizduojami ne tik monumentalaus dydžio, bet jiems suteikiama ir monumentali, apibendrinta plastinė išraiška.
Kęstučio Stoškaus senojo Vilniaus fotografijos buvo su pasisekimu rodytos Latvijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Airijoje, Meksikoje ir Kinijoje. Personalinės parodos šia tema surengtos Poznanėje, Gdanske, Varšuvoje, Marburge, Kylyje, Leipcige, Paryžiuje, Miunsteryje, Dubline ir Pekine. Lietuvoje Stoškaus parodų surengta daug mažiau nei užsienyje. Pati didžiausia retrospektyva – 2005 m. Lietuvos nacionaliniame muziejuje Vilniuje. Todėl didelis malonumas Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga vėl išvysti šias fotografijas.

Teksto autorė - R. Jurėnaitė
Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Parodos partneris - VšĮ Vilniaus galerija