lt / en
Visi renginiai

Koncertas „NAKTĖS“

Kviečiame į vieną iš jubiliejinio sezono puošmenų – choro „Jauna muzika“ ir grupės „Merope“ koncertą „Naktės“, kuris vyks 2019 m. lapkričio 22 d. 19.00 val. ir 23.59 val. Vilniaus Rotušėje.

2019-2020 m. sezonas chorui „Jauna muzika“ išskirtinis. Šiemet kolektyvas minės savo veiklos 30-metį! 1989 m. susikūrusi „Jauna muzika“ – bene labiausiai Lietuvoje pastebimas, žinomas ir iki šių dienų išlaikęs aukštą meninį lygį kolektyvas. Jam vadovauja dirigentas ir kompozitorius Vaclovas Augustinas.

„Merope“ – tai išskirtinę garsų paletę kurianti alternatyvaus folkloro muzikos grupė. Jų minimalistinės kompozicijos yra įkvėptose senųjų lietuvių liaudies dainų, kurių medžiagiškumas ir intonacijos maišosi su Indijos muzikos motyvais, taip pat elektroninės, džiazo, improvizacinės muzikos elementais.

Koncertas „Naktės“ pavadintas pagal jame pristatomą naujausią grupės kompaktinę plokštelę. Pagrindinis įkvėpimo šaltinis – senosios folkloro dainos. Stebuklingą koncerto vakarą senųjų folkloro dainų interpretacijos pinsis su improvizacija bei elektronika. Unikalius elementų derinius, virtuoziškumą ir kerinčią atmosferą dovanos Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“ bei grupės „Merope“ dainininkė ir kanklininkė Indrė Jurgelevičiūtė (Lietuva), Indijos bambukine fleita bansuri gros Jean-Christophe Bonnafous (Prancūzija), o gitara skambins bei elektroninius efektus kurs Bert Cools (Belgija).

Vaclovas Augustinas

Dirigentas

Dalius Abaris

Režisierius

Grupė „Merope“

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“