lt / en
Visi renginiai

Lietuvos spaudos fotografija 2024

Tradicinis ir jau 23 metus organizuojamas konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2024“ šįkart sulaukė daugiau nei 3000 nuotraukų iš 90 profesionalių fotografų visoje Lietuvoje, praneša organizatoriai.

Konkursinė programa šiemet pasipildė nauja „Atvira“ kategorija, skirta fotografijos studentams bei entuziastams. Ši kategorija taip pat sulaukė nemažo dalyvių dėmesio – darbus pateikė arti 40 pradedančiųjų fotografų iš visos Lietuvos. Akivaizdu, jog spaudos fotografija išlieka svarbi ir reikalinga visuomenei – ji yra galingas įrankis, leidžiantis mums kiek įdėmiau pažvelgti į pasaulį, įamžinti svarbius įvykius, emocijas bei gyvenimo akimirkas. Šis konkursas pristato svarbiausius praėjusių metų šalies įvykius, aktualijas, asmenybių portretus. Per kategorijų įvairovę atsiskleidžia socialinė, kultūrinė, politinė gyvenimo mozaiką. Konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ rengiančios organizacijos – Lietuvos žurnalistų sąjungos Spaudos fotografų skyrius ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija šiuo tęstiniu projektu siekia sistemingai kaupti autentišką vizualinę mūsų visuomenės kaitos dokumentaciją.

Kaip ir kasmet fotografijas vertino kompetentinga tarptautinė konkurso komisija, kurios nariais šiemet tapo profesionalūs fotografai Damian Chrobak (Lenkija), Svetlana Batura (Lietuva), Eero Vabamägi (Estija), Renaldas Malychas (Lietuva), bei poetas, literatūros mėnraščio „Metai“ Vyriausiasis redaktorius Antanas Šimkus. Šiemet komisija dirbo nuotoliniu būdu ir turėjo daugiau laiko asmeniškai neskubant peržiūrėję kiekvieną temą susipažinti su nuotraukomis bei išrinkti savo favoritus, o nuotolinio susitikimo metu turėjo galimybę diskutuodami išrinkti nugalėtojus. Komisijos nariai džiaugėsi įdomių ir netikėtų kadrų gausa „Kultūros ir pramogų“ bei „Gamtos ir jos apsaugos“ kategorijose , tačiau pastebėjo, jog „Naujienų“ kategorijoje nemažai svarbių šaliai įvykių buvo fotografuojami gana formaliai. Komisija taip pat pastebėjo, kad nors pateikti foto pasakojimai ir reportažai šiemet buvo gana gausūs temų įvairove, juos vienija bendra tendencija – per didelis kadrų skaičius. Tad komisijos palinkėjimas fotografams buvo kritiškiau atrinkti pasakojimo nuotraukas ir nesistengti sukelti maksimalaus fotografijų kiekio.

Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ jau per dvidešimt metų siekia skatinti šalies fotožurnalistus atsakingai rengti vizualinę informaciją, tuo pačiu ieškant savito požiūrio į įvykius šalyje ir pasaulyje. Ir nors konkurso taisyklės reguliariai atnaujinamos, atsižvelgiant į pasaulinių konkursų patirtį bei foto technikos tobulėjimą, tačiau pagrindinis jų reikalavimas – nenuklysti nuo realybės – visuomet išlieka. Techninė nuotraukų atitikties konkurso nuostatoms patikros komisija, kurią kasmet sudaro didžiausių šalies redakcijų atstovai, užtikrina, jog parodai atrinktos fotografijos atitinka konkurso taisykles.

Atidarymo metu bus paskelbti kiekvienos kategorijos nugalėtojai, kuriems bus įteikti „Auksinio kadro“ apdovanojimai, o „Atviros“ kategorijos nugalėtojui atiteks specialus apdovanojimas. Kasmetinis parodą lydintis metraštis „Lietuvos spaudos fotografija 2024“ bus pristatytas gegužės pabaigoje parodos uždarymo metu.

Paroda veiks iki birželio 1 d.