lt / en
Visi renginiai

Mausha Levis ir Shimonas Bajeris. Tarpukario Lietuvos fotografų palikimas

Rugpjūčio 3–30 d. 
Parodos atidarymas – rugpjūčio 3 d. 17 val.

Parodą įkvėpė dviejų žinomų Lietuvos fotografų darbai. 
„Idėja atėjo tuo metu, kai supratau, kad Mausho Levio ir Shimono Bajerio paroda būtų geriausias būdas išsaugoti fotografų, kurie kartu su savo šeimomis žuvo Holokauste, atminimą“ sako Faina Borovsky, parodos organizatorė, Maushos Levis anūkė ir Shimono Bajerio dukterėčia.

Mausha Levis ir Shimonas Bajeris 
Fotostudija „Baer ir Levi“ buvo įkurta Ukmergėje maždaug 1918 metais. Simboliška, kad studijos atidarymas sutapo su jaunos demokratinės valstybės – Nepriklausomos Lietuvos – paskelbimu.

Shimonas Bajeris buvo vienas pirmųjų ir geriausiai žinomų fotografijos studijos savininkų Kaune po Pirmojo Pasaulinio karo, jo studija „Š.Bajer fotografija“ buvo įsikūrusi Laisvės alėjoje. Shimonas Bajeris organizavo pirmąją Lietuvos komercinių fotografų draugiją. Daugelį metų draugija rinkosi jo studijoje.

Mausha Levis, pasak šeimos legendos, šiek tiek patirties įgijo foto studijoje Niujorke. Apie 1923 m. Mausha Levis tapo vieninteliu „Baer ir Levi“ foto studijos savininku ir pakeitė pavadinimą į „M. Levi fotografija“.

Bėgant metams, Mausha Levis Ukmergėje ir Shimonas Bajeris Kaune sukūrė nuotraukų galeriją, kurioje vaizduojami Seimo nariai ir valstiečiai, kariuomenė ir dvasininkai, studentai ir paprasti piliečiai, garsūs užsienio lankytojai, rašytojai, menininkai, moderni architektūra ir kasdienis gatvės gyvenimas.

Daugiau informacijos – Faina Borovsky, fborovsky@hotmail.com

Faina Borovsky