lt / en
Visi renginiai

MOTERYS MENE | MARIANA VERIOVKINA – VAKARŲ AVANGARDO PIRMEIVĖ IŠ VILNIAUS

Vilniaus rotušėje rugsėjo-spalio pirmadieniais vyks paskaitų ciklas MOTERYS MENE. Renginio tikslas – susipažinti su moterų kūrybiškumo įvairove, skirtingomis menininkių biografijomis ir per istorinės raidos prizmę išsigryninti esmines problemas, lemiančias dar ir dabar nelygiavertišką moterų menininkių dalyvavimą kultūros lauke. Šis paskaitų  ciklas – projekto WOMarts „Lygiateisis moterų dalyvavimas meno ir kūrybinėse industrijose“ MEET THE MASTERS dalis.   

Rugsėjo 27 d. 18 val.
MARIANA VERIOVKINA. VAKARŲ AVANGARDO PIRMEIVĖ IŠ VILNIAUS
Lektorė – menotyrininkė, dr. Laima Laučkaitė

Paskaita pristato rusų kilmės vokiečių ekspresionizmo dailininkės Marianos Veriovkinos /Marianne von Werefkin (1860-1938)  gyvenimo ir kūrybos vingius. Dailininkė užaugo Vilniuje, vasaras praleisdavo „Blagodat“ dvare Vyžuonėliuose (prie Utenos), nuo 1896 m. gyveno Miunchene, kur įsijungė į avangardo judėjimą, priklausė „Mėlynojo raitelio“ sambūriui ir tapo viena pirmųjų moterų ekspresionisčių Vakarų Europoje. Paskaitoje bus nušviesti jos ryšiai su Lietuva, lietuviškos tematikos kūryba.

Visą paskaitų ciklo programą galite parsisiųsti čia: PROGRAMA

Kviečiame apsilankyti paskaitose gyvai ir virtualiai. Norintiesiems atvykti į Vilniaus rotušę – privaloma registracija, įėjimas tik su galimybių pasu. Renginys taip pat bus tiesiogiai transliuojamas numatytu laiku Vilniaus rotušės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Projekto remėjai:

Menotyrininkė, dr. Laima Laučkaitė