lt / en
Visi renginiai

MOTERYS MENE | MOTERIŠKAS ABSTRAKCIONIZMO HEROJŲ ŠEŠĖLIS

Vilniaus rotušėje rugsėjo-spalio pirmadieniais vyks paskaitų ciklas MOTERYS MENE. Renginio tikslas – susipažinti su moterų kūrybiškumo įvairove, skirtingomis menininkių biografijomis ir per istorinės raidos prizmę išsigryninti esmines problemas, lemiančias dar ir dabar nelygiavertišką moterų menininkių dalyvavimą kultūros lauke. Šis paskaitų  ciklas – projekto WOMarts „Lygiateisis moterų dalyvavimas meno ir kūrybinėse industrijose“ MEET THE MASTERS dalis. 

Spalio 11 d. 18 val.
MOTERIŠKAS ABSTRAKCIONIZMO HEROJŲ ŠEŠĖLIS

Lektorius – menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis

Puikiai žinome visus abstraktaus ekspresionizmo herojus. Paaukoję sveikatą ir gyvenimus, mizantropiški girtuokliai ir filosofai sukūrė nepakartojamą amerikietiškos laisvės simbolį – abstraktų ekspresionizmą. Tai išskirtinai vyriškos valios reiškinys. Taikliausiu jo simboliu tapo autoavarijoje žuvęs viskio gurmanas J. Pollockas. Bet yra ir kita šios istorijos pusė. Tai penkios talentingos moterys, be kurių šie herojai neįsivaizduojami. Lee Krasner, Helene de Kooning, Helen Frankenthaler, Grace Hartigan ir Joan Mitchell yra pilnavertės šio judėjimo kūrėjos, kritiškais momentais gelbėjusios ir patį judėjimą, ir jo vyrus, ir moters menininkės orumą. Todėl ši paskaita skirta joms.

Visą paskaitų ciklo programą galite parsisiųsti čia: PROGRAMA

Kviečiame apsilankyti paskaitose gyvai ir virtualiai. Norintiesiems atvykti į Vilniaus rotušę – privaloma registracija, įėjimas tik su galimybių pasu. Renginys taip pat bus tiesiogiai transliuojamas numatytu laiku Vilniaus rotušės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Projekto remėjai:

Menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis