lt / en
Visi renginiai

MOTERYS MENE | MOTERYS, PRIVERTUSIOS ŠOKTI PASAULĮ

Vilniaus rotušėje rugsėjo-spalio pirmadieniais vyks paskaitų ciklas MOTERYS MENE. Renginio tikslas – susipažinti su moterų kūrybiškumo įvairove, skirtingomis menininkių biografijomis ir per istorinės raidos prizmę išsigryninti esmines problemas, lemiančias dar ir dabar nelygiavertišką moterų menininkių dalyvavimą kultūros lauke. Šis paskaitų  ciklas – projekto WOMarts „Lygiateisis moterų dalyvavimas meno ir kūrybinėse industrijose“ MEET THE MASTERS dalis.  

Spalio 4 d. 18 val.
MOTERYS, PRIVERTUSIOS ŠOKTI PASAULĮ: NUO MODERNIZMO IKI KONSIUMERIZMO, NUO AMERIKOS IKI LIETUVOS

Lektorė – menotyrininkė, teatrologė Silvija Čižaitė-Rudokienė

Nuo to laiko, kai Karalius Saulė XVII a. žavėdamasis baletu įsteigė pirmąją Karališkąją šokio mokyklą, turėjo praeiti keli šimtmečiai, kol avangardistė, savo gyvenimo ir kūrybos prasme, Isadora Duncan numetė į šoną puantus ir paskelbė, jog profesionalus šokis neturi priklausyti vienam vyraujančiam kanonui. Ne ką mažiau aistra šokiui ir gyvenimui liepsnojo ir Lietuvoje šiuolaikinio šokio kelią pradėjusių moterų širdys bei balsai. Gal todėl, net už lango skambant patrankų salvėms, šokis ir toliau sugebėjo plojimais drebinti kraštą. Nes šokis nėra uždaros sistemos kodas, pirmiausia, tai yra išraiškos laisvė, interpretacijos galimybė, kūno ir minties išlaisvinimas, siekiant perprasti mus supantį pasaulį. Ir neabejotina, jog spalvingas būrys moterų suko ir vis dar suka šią laisvės reprezentacijos mašineriją nuo Amerikos iki Lietuvos, nuo vakar iki šiandien ir rytoj.

Visą paskaitų ciklo programą galite parsisiųsti čia: PROGRAMA

Kviečiame apsilankyti paskaitose gyvai ir virtualiai. Norintiesiems atvykti į Vilniaus rotušę – privaloma registracija, įėjimas tik su galimybių pasu. Renginys taip pat bus tiesiogiai transliuojamas numatytu laiku Vilniaus rotušės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Projekto remėjai:

Menotyrininkė, teatrologė Silvija Čižaitė-Rudokienė