lt / en
Visi renginiai

Peeter Krosmann „Druska ir pipirai“ (tapyba)

Sausio 4-29 d.

Parodos atidarymas – sausio 4 d. 17 val. Būtina registracija ir galimybių pasas.

Peeter Krosmann – menininkas iš Tartu (Estija), šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Lietuvoje. Dailės studijas pradėjo Konrad Mägi studijoje 1989-siais, vėliau įgijo tapybos bakalauro laipsnį Tartu universitete. Nuo 2000 metų dėsto tapybą, iliustraciją, animaciją ir komikso meną Tartu dailės mokykloje.

P. Krosmann daugiausiai žinomas kaip tradicinės tapybos žanrų – portreto ir peizažo – puoselėtojas, daug dirbantis iš natūros, taip pat litografijos ir sgrafito meistras, komiksų autorius.

Parodoje ,,Druska ir pipirai“ eksponuojami dailininko pastarųjų metų darbai iš serijų̨ „Miestas“ ir „Alyvmedžiai“. Autorius renkasi iš pirmo žvilgsnio labai kasdieniškus motyvus, vos keliais prieskoniais suteikdamas jiems naujas spalvas. Druska ir pipirai šiame kontekste gali būti apšvietimas, kitas rakursas, užaštrinta arba, priešingai, „nugesinta“ spalva, padedanti tapybai suskambėti naujai.

„Miestas ir alyvmedžiai kažkuria prasme panašus“, sako P. Krosmann. – „Jie gyvuoja ženkliai ilgiau, nei tęsiasi žmogaus gyvenimas, nuolat keisdamiesi ir užsiaugindami vis naujus savo kūno sluoksnius“.

Dailininko kūriniuose atsiskleidžiantys laiko ženklai pasakoja apie praeitį. Alyvmedžių „kūnus“ – daug metų mačiusius, daugybę derlių subrandinusius, dar bujojančius, o kartais jau pavargusius medžius, išsiraičiusiais sąnariais ir vis dar į saulę ištiestomis šakomis – P. Krosmann studijavo Graikijos saloje Samos. Pirmojo pandemijos karantino metu saloje „įstrigęs“ trims mėnesiams jis stebėjo ir fiksavo drobėje savo refleksijas apie supančią aplinką. Akistata su miestais vyksta nuolat – kasdieniniuose ekskursuose po Kauną, kuriame šiandien gyvena menininkas, ir dažnai aplankomą Vilnių.

Įėjimas į parodą su Galimybių pasu.   

Peeter Krosmann