lt / en
Visi renginiai

SU-MENĖK

Vasario 2 d. startuoja Vilniaus savivaldybės iniciatyva „SU-MENĖK“, kuri kiekvieną vasario savaitgalį kvies išlįsti iš namų bei nemokamu viešuoju transportu pasinerti į šiuolaikinio meno kelionę sostinėje. Šiemet ši iniciatyva pasitinka su šūkiu „Tiek meno, kad kažkas tikrai prilips“.

„Tai puiki proga sostinės gyventojams ir svečiams dar geriau susipažinti su miestu, jį puošiančiu moderniu menu. Kviečiu pasivažinėti „zuikiu“ ir atrasti tai, ką netikėto bei nepažinto po savo stogais slepia sostinės galerijos ir muziejai“, – vasarį skirti šiuolaikinio meno pažinimui kviečia Vilniaus meras Valdas Benkunskas.
Į dalyvių gretas šiais metais prisijungė Vlado Vildžiūno galerija, Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus, Audriaus Gražio meno galerija, „Ideas Block – Kompresorinė“, Energetikos ir technikos muziejus, Vilniaus miesto rotušė bei galerijos „Drifts“, „MOrka“ ir „T.2“.
„Labai džiaugiuosi, jog tradicija tapusi šiuolaikinio meno iniciatyva „SU-MENĖK“ vyksta jau 5-ąjį kartą, o kiekvienais metais įtraukia vis daugiau renginyje dalyvaujančių galerijų ir muziejų.  Pirmojoje iniciatyvoje 2019-aisiais jų buvo 17, 2020 m. – 25, grįžus po pandeminės pertraukos 2022 m. – 31, 2023 m. – 41, o šiemet galima pasidžiaugti netgi 47 meno įstaigomis. Džiaugiamės ne tik nuolatiniu dalyvių skaičiaus augimu, bet ir kasmet augančiu meno mylėtojų susidomėjimu“, – sako iniciatyvos „SU-MENĖK“ vadovė Sabina Mackevič-Lagutkinė.