lt / en
Visi renginiai

Tomo Viktoro Kiaukos paroda "Rytprūsių dangus"

Laukiame Jūsų Tomo Viktoro Kiaukos tapybos parodoje RYTPRŪSIŲ DANGUS birželio 5–29 d.!

Parodos atidarymas – birželio 5 d. 17 val.

Autorius apie parodą:

„Kodėl „Rytprūsių dangus“?

Pasaulis mums – išorybės vieta, kurioje jaučiamės svetimi ir nesaugūs. Iš to kyla poreikis tą svetimą erdvę paversti savo namais. Rytų Prūsija – mano istorinė gimtinė, kurios nebėra, likęs tik tas pats dangus ir vienas kitas atminties artefaktas. Tapydamas Rytprūsių gamtinius ir kultūrinius motyvus simboliškai juos „atgaunu“ ir paverčiu metafiziniais namais, įsivietinu po tuo pačiu dangumi. Tačiau iš esmės geografija ir istorija čia nesvarbu. Svarbu santykis, žvilgsnis, tapsmas. Svarbu užmegzti ryšį su aplinka, pajausti ir suteikti jai matomą išraišką. Bandyti atsispirti laiko entropijai.

Tomas Viktoras Kiauka gimė 1968 metais Šilutėje, užaugo Vilniuje. Baigė J. Vienožinskio dailės mokyklą, vėliau tapybos ir piešimo mokėsi privačiai. Vokietijoje studijavo teologiją ir filosofiją, Heidelbergo universitete apgynė daktaro disertaciją.

Vilniaus Dailės akademijoje dėsto filosofiją ir meno teoriją, rašo straipsnius ir esė teologijos, filosofijos ir meno temomis. Lietuvių PEN centro narys.

Kartu su pianistu ir tapytoju Viktoru Paukšteliu surengė tapybos darbų parodas Klaipėdoje (2011), Vilniuje (2012) Kėdainiuose (2014); personalines parodas Baroti galerijoje (2018 ir 2023) Klaipėdoje, Kretingos M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje (2019). Dalyvavo kūrybiniuose Paliesiaus dvaro pleneruose.

Nuo 2018 metų Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos narys.

Parodą remia VDA ir Klaipėdos miesto savivaldybė.