lt / en
Visi renginiai

„TRIMITAS IN JAZZ“

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kviečia į festivalį „Trimito vasara“. Festivalio programoje – 4 skirtingos stilistikos pučiamųjų muzikos koncertai, klausytojus džiuginsiantys birželio 8-27 dienomis.

Birželio 27 d., ketvirtadienį, 19:00 Vilniaus Rotušėje įvyks „Trimito vasaros“ festivalio pagrindinis koncertas – „TRIMITAS IN JAZZ“, skirtas svingo karaliumi tituluojamo, klarneto virtuozo Benny Goodman 110-osioms gimimo metinėms. Benny Goodman muzika atgims naujaisiais laikais orkestro „Trimitas“ aranžuotėse, kartu pasirodys solistai Marius Šinkūnas (vibrafonas) – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, tobulinęsis ir koncertavęs Prancūzijoje, JAV, Japonijoje, ir Ąžuolas Paulauskas (klarnetas) – išskirtinis muzikantas, kompozitorius, multiinstrumentalistas ir dainininkas. Orkestrui diriguos Jaroslavas Cechanovičius

Programoje – Benny Goodman kūrinių aranžuotės pučiamųjų orkestrui, džiazo standartai. Tai pirmas toks koncertas Lietuvoje, kai vienoje scenoje susitinka klarnetas, vibrafonas ir pučiamųjų orkestras. Vibrafonas ir klarnetas, atradę vienas kitą svingo eros saulėtekyje, tapo vienu subtiliausių ir reikšmingiausių muzikinių duetų, diktavusių madas įvairių epochų muzikos interpretacijoms.

Benny Goodman gimė 1909 m. Čikagoje, JAV, jo tėvai – išeiviai iš senojo žemyno miestų – Kauno ir Varšuvos.  Gausi ir muzikali Goodman šeima leido nevaržomai skleistis Benny talentui, jis jau vaikystėje demonstravo išskirtinį svingo ir ritmo pojūtį. 1924–1934 m. grojo B. Meroffo, B. Pollacko, R. Nicholso, B. Beiderbecke’o, H. Carmichaelio, J. Teagardeno džiazo orkestruose. 1934 m. Čikagoje subūrė bigbendą (jame grojo ir aranžavo kūrinius F. Hendersonas, B. Carteris). Nuo 1935 m. koncertavo ir su mažais ansambliais (trio, kvartetu, sekstetu), sudarytais iš savo bigbendo muzikantų. 1938 m. jo orkestras pirmasis iš džiazo kolektyvų koncertavo Carnegie Hall Niujorke. Nuo 1938 m. atliko ir kamerinę muziką. B. Goodman orkestrui sukūrė kūrinių B. Bartókas (Kontrastai), A. Coplandas ir P. Hindemithas (koncertai klarnetui su orkestru). 1955 m. B. Goodman subūrė naują bigbendą, su juo filmavosi ir koncertavo visoje Europoje. Jo bigbendui būdingos išplėtotos solinės improvizacijos turėjo didelę įtaką džiazo muzikos raidai.

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“