lt / en
Visi renginiai

TYLI MUZIKA, SILVESTROV - ŠERKŠNYTĖ - MALCYS

Balandžio 20 d. 19 val.

TYLI MUZIKA

Šv. Kristoforo Kamerinis Orkestras.
Dirigentas - Modestas Barkauskas
Solistė - Guoda Gedvilaitė

Raminta Šerkšnytė – De Profundis
Valentin Silvestrov – Tyli Muzika
Loreta Narvilaitė "Balsas prabyla į tylą"
"Sound speaks into silence"
(Kūrinys skirtas Guodai Gedvilaitei 2020)
Arvydas Malcys – Paukščių takas
Koncertas fortepijonui ir kameriniam orkestrui

________________________
Klausantis šio koncerto klausytoją kviečiame nurimti, pasvajoti ir daug ką prisiminti.
Programoje skambės garsiausių lietuvių ir ukrainiečių kompozitorių kūriniai

Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas – Modestas Barkauskas, garbės dirigentas Donatas Katkus, ) yra 1-ojo Vilniaus Rotušės Muzikos Festivalio 2023 Žaižaruojančių Žiežirbų Žaismas pagrindinis partneris ir Festivalio pasididžiavimas.

Tai kolektyvas, garsėjantis universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Orkestras – laukiamas svečias Lietuvos ir užsienio šalių prestižinėse koncertų salėse. Orkestras susibūrė 1994 metais prof. Donato Katkaus iniciatyva – ja meno vadovas ir dirigentas norėjo įgyvendinti idėją įkurti barokinį orkestrą.
Daugelis pažymi, kad iš kitų Lietuvos kolektyvų Šv. Kristoforo kamerinis orkestras išsiskiria ypatingu stilistiniu universalumu. Pelnęs „barokinio orkestro“ bei retų partitūrų gaivintojo reputaciją, orkestras, anot muzikologų, yra ir „puiki bazė visiems lietuvių kompozitorių sumanymams“. Šiandien jo repertuare – daugiau kaip trisdešimties Lietuvos autorių opusai: nuo senosios muzikos iki Lietuvos muzikos akademijos studentų darbų. Orkestras yra atlikęs beveik visus F. Bajoro, B. Kutavičiaus, O. Balakausko kūrinius styginiams.
Nuo pat pirmųjų orkestro gyvavimo dienų ypač intensyviai dirbantis Šv. Kristoforo kamerinis orkestras yra pelnęs platų pripažinimą ir Lietuvoje, ir užsienyje. Kolektyvas sėkmingai atstovauja Lietuvai tarptautiniuose renginiuose, kaip festivaliuose Strefa Ciszy, Ogrody Muzyczne, Probaltica ir Wratislavia Cantans (Lenkija), Tubin (Suomija), Pärnu (Estija), Europäisches Musikfest Münsterland, Kaskados, Mystik und Maschine, Berlin Jazz, Hermann Hesse (Vokietija), Berlioz (Prancūzija), Reykholt (Islandija) ir kt.
Būdamas Vilniaus miesto orkestru, kolektyvas stengiasi žvelgti plačiai ir nuolat daryti gera dalyvaujant labdaringuose Vilniaus miesto gerovei skirtuose renginiuose, į koncertus įtraukiamos įvairios socialinės miesto grupės, parodomas dėmesys įvairių  organizacijų, tokių kaip Nacionalinis kraujo centras, Lietuvos šaulių sąjunga, Krašto apsaugos savanorių pajėgos, gera be užmokesčio darantiems nariams.

Jau daugiau kaip 30 metų Lietuvos ir daugelio užsienio šalių scenose galima išvysti koncertuojančią vieną ryškiausių lietuvių pianisčių, Vokietijoje gyvenančią Guodą Gedvilaitę. Europos šalys, Šiaurės Amerika, Japonija ilgai prisimena čia koncertavusią lietuvių pianistę,  Guodą Gedvilaitę. 1995 m. tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargoninkų konkurso nugalėtoja G. Gedvilaitė pelnė pirmąsias premijas ir šiuose užsienio konkursuose: N. Rubinšteino Paryžiuje (1997), “Chopin Gesellschaft“ Hannoveryje (1998), „Ennio Porrino“ Kaljaryje, Italijoje (2000), kamerinės muzikos Frankfurte (2002).Pianistė koncertavo žymiausiuose tarptautiniuose renginiuose: Gštado vasaros muzikos festivalyje Šveicarijoje, Meraner Wochen vasaros muzikos festivalyje Italijoje, Guil Durance fortepijono ir kamerimės muzikos festivalyje Prancūzijoje, G. Kremerio vasaros festivalyje Lokenhauze Austrijoje, kuriame koncertavo su violončelininku D. Geringu.
2000-aisiais metais G. Gedvilaitė su ilgamečiu scenos partneriu smuikininku V. Čepinskiu debiutavo “Weill Recital Hall at Carnegie Hall“ Niujorke.
Nuo 2002 m. G. Gedvilaitė dėsto Frankfurto prie Maino aukštojoje muzikos mokykloje, veda tarptautinius meistriškumo kursus Lietuvoje ir Vokietijoje. Jau keletą metų publiką džiugina Guodos Gedvilaitės įkvėptas kamerinės muzikos koncertų ciklas “Claros Schumann Salonas”.
Už reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą, puoselėjant ir skleidžiant profesionalųjį meną Druskininką kurorte, kuriant menines programas, inicijuojant ir rengiant novatoriškus kultūrinius renginius druskininkiečiams bei kurorto svečiams, už jaunųjų Lietuvos talentų globą, už Lietuvos ir Druskininkų vardo garsinimą pasaulyje Guodai Gedvilaitei 2022 metais buvo skirtas Druskininkų miesto garbingiausias kultūros srityje apdovanojimas – Kultūros Puoselėtojos Premija.
________________________________________________

BILIETAI: www kakava.lt

https://kakava.lt/renginys/tyli-muzika/4696/9248

__________________________________________________________________


Šv. Kristoforo Orkestro ir dirigento Modesto Barkausko portretas

 

Guoda Gedvilaitė skambina Loretos Narvilaitės jai sukurtą ir dedikuotą kūrinį
"Balsas prabyla į tylą" " Sound speaks into silence"


Žaižaruojančių Žiežirbų Žaismas – nes tai žingeidu, žemiška, žmogiška.
Iki žavingų pasimatymų!
Festivalio organizatorė - Vš.Į Muzika visaip
Festivalio meno vadovė - Guoda Gedvilaitė-Goehle

FESTIVALIO PARTNERIAI
Šv. Kristoforo Kamerinis Orkestras
Vilniaus Rotušė
VšĮ Klasika.lt
Solo teatras
Kakava.lt
Lietuvos muzikų sąjunga

RĖMĖJAI
Angelė & Antanas Gedvilai
Reda & Fernando Monasterio

Šv. Kristoforo Kamerinis orkestras

Modestas Barkauskas, dirigentas

Guoda Gedvilaitė, fortepijonas