lt / en
Visi renginiai

Independence Day of Ukraine

Rugpjūčio 24-ąją visi būkime išvien su Ukraina! Vilniaus Rotušės aikštėje koncertas Ukrainos Nepriklausomybės dienai KARTU IKI PERGALĖS! | РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! | TOGETHER TO VICTORY!

19.00 val. THUNDERTALE (Lietuva), TaRuta (Ukraina), 
Tarptautinis vyrų choras UNIA (meno vad. – Pavel Gonca)

21.30 val. WALLS HAVE EARS (ukrainiečių klasikos kūrinių šiuolaikinė video ir muzikos interpretacija)

Koncerte dalyvaus:
Lietuvos roko grupė THUNDERTALE, kuri beveik 20 metų savo muzikoje į vientisą visumą komponuoja roko ir lyrikos, metalo ir etninius motyvus. Platus muzikinio skambesio spektras yra grupės vizitinė kortelė – ši komanda koncertuoja tiek akademinėse erdvėse, tiek triukšminguose festivaliuose.

Ukrainos grupė TaRuta iš Kyiv‘o – tai tautosakos tyrinėtojų komanda ir profesionalūs pop-rock muzikantai, nebijantys eksperimentuoti ir įvesti šiuolaikines muzikos tendencijas į autentišką ukrainiečių folklorą. Per 15 eksperimentų metų TaRuta suteikė naują gyvybę daugiau nei dešimčiai senovės ukrainiečių liaudies dainų, paversdama jas tikrais hitais. Karjeros pradžioje grupė daug eksperimentavo, tačiau vienintelė ir nekintanti TaRuta šerdis visada buvo ir bus ukrainiečių etnika. Publika šiuo virusu jau užsikrėtė daugelio Europos šalių klausytojus. Taigi būkite atsargūs, esate etninio viruso TaRuta zonoje!

Tarptautinis vyrų choras UNIA (meno vad. – Pavel Gonca) susikūrė 1990 m. Minske. Kolektyvas aktyviai reiškia savo politinę, pilietinę ir kultūrinę poziciją: kol galėjo, organizavo labdaros renginius, palaikydamas represuotus Baltarusijos kultūros veikėjus, pasisakančius prieš prievartą ir falsifikuotus rinkimus. Kolektyvo nariai ne kartą buvo sulaikyti, baudžiami administracinėmis ir piniginėmis baudomis. 2021 m. pradžioje choras ir jo vadovas buvo priversti išvykti iš Baltarusijos dėl politinių represijų. Lietuva svetingai priėmė čia atvykusius choristus. Šiuo metu kolektyve dainuoja gudų, ukrainiečių, lenkų ir lietuvių dainininkai.

WALLS HAVE YEARS - ukrainiečių klasikos kūrinių šiuolaikinė video ir muzikos interpretacija „Gėlės ir parakas“+.
Pernai miestiečius pradžiuginę trijų renginių ciklu („Vilnius, pasakų miestas“, „Vilnius, Šiaurės Jeruzalė“, „Vilnius, Nepriklausomybės miestas“), šiemet „Walls Have Ears“ grįžta į Vilniaus rotušės aikštę su nauju renginiu, šiemet dedikuojamu Ukrainos kovai už laisvę.
Geopolitinių įvykių kontekstas multidisciplininio meno projektų organizatoriams padiktavo temą, tad jie apjungia kelis garsius menininkus bendram darbui ir Ukrainos nepriklausomybės dienos proga Rotušės aikštėje organizuoja koncertą, paremtą ukrainiečių klasikos kūrinių šiuolaikine vaizdo ir muzikos interpretacija.
Atlikėjai: Darius Mažintas | Ieva Barbora Juozapaitytė | Adas Gecevičius | Boris Kulenovic | Andrius Seliuta | Vytautas Žarnauskas


Susitikime Rotušės kolonadoje!
 
Projektą organizuoja Vilniaus Rotušė
Mecenatai: 
Vilniaus savivaldybė, Maxima LT
Informaciniai partneriai: 
LRT, JCDecaux Lietuva 
Rėmėjai: 
Vilniaus klubas, Vilniaus apšvietimas
Partneriai: 
Lietuvos kariuomenė, Jaga.lt

Tarptautinis vyrų choras UNIA

THUNDERTALE

TaRuta