lt / en
Visi renginiai

Vilmos Bader paroda "Tales from north and south"

Laukiame Jūsų Vilmos Bader  tekstilės parodos "Tales from North and  South" atidaryme sausio 30 d. 17 val.

Susitikimas su autore (anglų kalba) - vasario 3 d. 15 val.

Parodoje pristatomi kūriniai – tai rankomis siuvinėta tekstilė, unikali vis labiau mechanizuotame ir automatizuotame pasaulyje. Šioje parodoje autorės  dėmesio centre – Islandija ir Australija. Menininkė  tyrinėja vietos istorijas, ritualus, atgaivina prisiminimus ir liudijimus, kurie leidžia susipažinti su dviem skirtingomis kultūromis, o tai savo ruožtu atskleidžia vietos bendruomenių, kultūros paveldo ir kitas šiuolaikines problemas.

Vilma Bader – australų menininkė, kilusi iš Mauricijaus, gyvenanti ir kurianti Gadigalio ir Muru-Ora-Dial žemėje. 2009 m. autorė baigė vizualiųjų menų magistro studijas, 2013 m. – filosofijos (vizualiųjų menų) doktorantūros studijas Sidnėjaus menų koledže, Sidnėjaus universitete, gavo Australijos po-diplominių studijų (APA) stipendiją.

Vilma sako: „Mano darbuose nuolat kartojasi tema, kaip aš matau ir suprantu savo vietą pasaulyje. Man patinka egalitarinis siuvinėjimo rankomis metodas, jo sąsajos su buitimi bei intymumu. Į tekstilę žiūriu kaip į „minkštą“ mediją, kurios pagalba sprendžiamos „sunkios“ problemos.

Paroda veiks iki kovo 2 d.