Svarbu
Darbo laikas
I-V 11.00-19.00 val.
VI 10.00-17.00 val.
VII Nedirbame
Parodų lankymas yra nemokamas.
Informacija telefonu:
I-VI +370 609 81 917
Vilniaus rotušės darbuotojų kontaktus rasite čia.
Vilniaus rotušės renginiuose ir parodų atidarymuose gali būti fotografuojama, filmuojama. Informuojame, kad jūsų atvaizdas gali atsidurti renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti publikuoti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose, interneto svetainėse ar kitose medijos priemonėse.
Vilniaus rotušė rūpinasi lankytojų saugumu ir sveikata.
Naudojame modernią patalpų dezinfekavimo įrangą DEZIFOG.
Vilniaus rotušėje įrengtas lauko keltuvas ir liftas. Jei norite pasinaudoti, prašome skambinti tel.: +370 609 81 917.
Atviros miesto durys reprezentacijai, kultūrai ir visuomenei

Reprezentaciniai renginiai. Istoriškai šiandien viena svarbiausių Vilniaus erdvių, jos didinga aura ypač tinka reprezentacijai. Rotušėje rengiami iškilmingi Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdžiai, teikiami Vilniaus miesto savivaldybės apdovanojimai, vyksta svarbių premijų, garbės vardų teikimo ceremonijos, minimos valstybinės šventės, sutinkamos užsienio delegacijos, organizuojami svarbūs priėmimai.
Rotušėje lankėsi Didžiosios Britanijos monarchai – karalienė Elžbieta II ir jos vyras princas Philipas, Švedijos karališkoji pora – karalius Karlas XVI Gustavas ir karalienė Silvija, Nyderlandų karalius Vilhelmas Aleksandras su karaliene Maxima, Belgijos karalius Albertas II ir karalienė Paola.
Vilniaus rotušė buvo toji vieta, kur Lietuvoje 2002 metais apsilankęs JAV prezidentas George’as Bushas ištarė savo garsiąją frazę: „Kiekvienas, pasirinkęs Lietuvą savo priešu, taps Jungtinių Amerikos Valstijų priešu.“
Ceremonijoje rotušėje Vilniaus garbės piliečio vardai įteikti rašytojui Česlovui Milošui, Islandijos politikui ir diplomatui Jónui Baldvinui Hannibalssonui, rašytojui Tomui Venclovai, dailininkui Samueliui Bakui, Lietuvos prezidentui Valdui Adamkui, profesoriui Vytautui Landsbergiui, akademikui Jonui Kubiliui ir daugybei kitų žmonių, prisidėjusių prie Vilniaus ir Lietuvos vardo garsinimo pasaulyje.
Kultūriniai renginiai. Rotušė atvira menui, muzikai, literatūrai ir viskam, kas miestiečių širdis pripildo kultūros. Vilniaus senamiesčio dvasia plačiai skleidžia sparnus visoms dvylikai mūzų – čia vyksta literatūrinės popietės, poezijos vakarai, klasikinės ir moderniosios muzikos koncertai, teatro pasirodymai, diskusijos apie miesto istoriją ir visuomenę, mokslo konferencijos, seminarai, susitikimai su kino kūrėjais, knygų pristatymai, meno, fotografijos parodos ir daugybė kitų veiklų, ugdančių atvirą, kultūringą miesto bendruomenę.
Vilniaus rotušė visais laikais buvo ne tik svarbus administracinis pastatas, bet ir kultūros centras – čia veikė mugės ir turgūs, susikūrė iki šių dienų išlikusi Kaziuko mugė, joje miesto gyventojus linksmindavo muzikantai ir dainininkai, vykdavo procesijos, karnavalai.
1785 metais, dar prieš žymaus to meto architekto Lauryno Gucevičiaus rekonstrukciją, rotušėje pradėjo veikti Vilniaus miesto teatras. Atstatytoje rotušėje teatras išliko, jame rengti spektakliai, operos ir muzikiniai pasirodymai, kuriuose dalyvavo žymūs ano meto muzikantai ir kompozitoriai. 1848 metais Rotušėje įvyko vienos žymiausių Stanislovo Moniuškos operos „Halka“ premjera. Operai dirigavo pats kompozitorius. Pasibaigus spaudos draudimo metams, 1906-aisiais, teatre suvaidintas pirmasis lietuviškas spektaklis – Marcelino Šikšnio tragedija „Pilėnų kunigaikštis“. Teatras Rotušėje veikė iki 1924 metų.
Nuo XIX amžiaus pabaigos Rotušė tapo susitikimų su menininkais, poetais, kūrėjais vieta, Didžioji salė dažnai naudota pokyliams, čia rengti labdaros koncertai, meno festivaliai, Kalėdų mugės, mėginta perkelti Vienos balių tradiciją.
Prestižinėje, itin elegantiškoje kultūros erdvėje yra koncertavę pasaulinio garso atlikėjai – legendinis violončelininkas ir dirigentas Mstislavas Rostropovičius, smuikininkas ir dirigentas Yehudi Menuhinas, legendinė ispanų operos dainininkė Montserrat Caballé, legendinis džiazo pianistas Chick Corea, pasaulinio garso smuikininkas Gidonas Kremeris, violončelininkas Nicolas Altstaedtas ir kiti, ne mažiau garsūs atlikėjai.
Šiandien Vilniaus rotušė, reprezentuodama miesto istorinį paveldą, skleidžia šiuolaikinę kultūrą ne tik miesto senbuviams, bet ir veržliai, jaunai, smalsiai miesto bendruomenei.
Komerciniai renginiai. Miesto širdyje įsikūrusi Vilniaus rotušė atvira komerciniams pasiūlymams – čia gali būti organizuojami vieši ir privatūs renginiai: konferencijos, seminarai, koncertai, minėjimai, jubiliejiniai vakarai, privačios ir įmonių šventės.


Vilniaus rotušė – modernaus miesto atspindys
Šiuolaikiška, kosmopolitiška, atvira idėjoms ir pasauliui Vilniaus rotušė atspindi Lietuvos sostinę – modernią, jaukią ir svetingą. Kaip ir Vilniaus senamiestyje, taip ir Rotušėje susitinka istorija ir dabartis, patirtys ir svajonės.
Esame:
- Pilietiški
- Daugiakultūriai
- Atviri
- Inovatyvūs
- Kūrybingi
- Svetingi