lt / en
Visi renginiai

Aistė Kisarauskaitė „TOBULA VIETA GYVENTI“ (fotografija)

Gruodžio 1–31 d.
Parodos atidarymas – gruodžio 1 d. 18 val.
 
„Šis projektas buvo sugalvotas mąstant apie vaizdus, kurių mes nepastebime. Per pirmąjį karantiną, kai netikėtai į namus susikėlė visas buvęs išorėje aktyvus gyvenimas – darbas, susitikimai, pramogos, būsto klausimas tapo ypač aktualus. Apsidairius daug kam kilo noras pagerinti savo gyvenimo sąlygas, perkant naują butą ar namą. Jau tada buvo užprogramuotas dabar matomas būsto kainų šuolis. Neatitikimas tarp to, kokį mes būstą perkame ir to, ką svajojame, žiūrėdami į parduodamus butus, tapo šio projekto pagrindu.
 
Statomų gyvenamųjų namų reklamos dažnai remiasi svajonių skatinimo strategija, pasakomis apie būsimą laimę. Tiesa, tuo remiasi ir bendrai didžioji dalis reklamos. Pirkėjas, žvelgdamas į geidžiamą nuosavybę, mintyse dėlioja savo ateities gyvenimą, pirkdamas būstą – baldus, apdailą, ten kartu laiką leidžiančius artimuosius, net savo draugų ir kolegų nuomones, o pardavėjas, nors kai kada ir viešina neįrengtų butų fotografijas, tačiau stengiasi jas pridengti kurdamas laimės scenarijus – „Viskas, ko reikia Jūsų laimei“, „Nuo svajonės iki realybės tik vienas žingsnis“, „Gyvenkite kaip atviruke“, „Čia nutinka tikras gyvenimas“, „Gyvenamosios erdvės kokybiškai kasdienybei“ ir pan.
 
Fotografijos darytos apsimetant, kad ieškau buto. Būtent šios sąlygos diktavo ir priemonę – jos fotografuotos telefonu, nes gera kamera su stovu kelia per daug įtarimų ir įtampų. Taip pat reikia priminti, kad itin dažnai net nėra ką žiūrėti, nėra net tų keturių betono sienų, kurias būtų galima fotografuoti, nes parduodami dar nepastatyti butai.
 
Taigi, šis projektas apie ateities svajones ir dabarties vaizdus, kuriuos taip greitai uždengia mūsų vaizduotė. Šis projektas apie ateitį, kurios gali visai ir nebūti“. 


Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba
 

Aistė Kisarauskaitė