lt / en
Visi renginiai

Audrius Gražys ir Henrikas Gulbinas „MAŽI DIDELI DALYKAI 1998-2021“

Birželio 3-29 d.

Audriaus Gražio ir Henriko  Gulbino duetas  nėra atsitiktinis, jie yra bendradarbiavę, kurdami vaizdo projekcijas ir scenografijas spektakliams, dalyvavę bendruose meno projektuose Lietuvoje ir užsienyje. 

Audrius Gražys ne tik tapo, bet ir kuria instaliacijas, scenografiją bei videomeną. Yra surengęs daugiau nei 50 personalinių parodų. 

„Audrius Gražys, regis, yra daugelį veidų turintis menininkas. Mes linkę manyti, kad menininkas turėtų būti persmelktas vieno vienintelio kūrybinio metodo arba prieigos, bet juk faktas yra tas, kad patys įdomiausi ir paslaptingiausi menininkai dažnai pasižymi chameleonišku gebėjimu sulaužyti žaidimo taisykles arba tiesiog sunaikinti savo nuspėjamumo iliuziją. Tai ypač pasakytina apie Audrių Gražį.“ (Leonidas Donskis)

Henriko Gulbino videofilmai „Kelionė be bagažo“ ir „Nesugalvoti dalykai“ buvo sukurti 1988-siais metais, filmuojant analogine kamera, išnaudojant šviesos srautus ir šešėlius be kompiuterinio programavimo pagalbos.  „Nesugalvoti dalykai“ pagrindas – šviečiantys veikiančio televizoriaus įrašai, nufilmuoti televizoriaus signalą sujungus su videomagnetofonu ir taip išgavus vaizdinių srauto efektą bei jų montažas. 

Lietuvos videomeno istorijoje Henrikui Gulbinui priklauso pirmojo vaizdo klipo autorystė.

„Nenuostabu, kad H. Gulbino videofilmų lėtai judančios, akyse besikeičiančios vaizdų sekos atrodo gana artimos tapybai, tik sukurtos ne teptuku ir ne aliejiniais dažais.“ (Rasa Žukienė. Miesto IQ. 2015 birželis)

Šiame projekte Audriaus Gražio abstrakcijas ir Henriko Gulbino instaliacijas, sukurtas 1988 – 2021,  nepaisant to, kad jos buvo  sukurtos skirtingais laikotarpiais, skirtingose vietose, dviejų tuo metu nepažįstamų žmonių, sieja gimininga plastika ir neįtikėtinai panašūs kompoziciniai sprendimai.  „Didelių formatų paveikslai ant sienų, judančios ir persiliejančios abstrahuotos formos monitoriuose, muzika, gatvės garsai ir nerimstantis judėjimas susilieja į ryškų, šiuolaikinio, dinamiško ir gyvo miesto gyvenimo fragmentą.“ (Rasa Žukienė)

Audrius Gražys

Henrikas Gulbinas