lt / en
Visi renginiai

Paroda LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2022

Kviečiame jus susipažinti su geriausiais šių metų spaudos fotografų kadrais parodoje „Lietuvos spaudos fotografija 2022“. Šiemet konkurso komisijos vertinimui beveik 100 fotografų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių pateikė per 3000 nuotraukų, kuriose užfiksuoti ne tik didžiausi praėjusių metų šalį sukrėtę geopolitiniai ir socialiniai įvykiai, bet ir naująjį ritmą po truputį atrandanti kultūra, sportas, gamtosauga bei kitos mūsų gyvenimo sritys. Konkurso komisijos nariai – fotožurnalistai Liis Treimann (Estija), Maxim Dondyuk (Ukraina) ir Herkus Milaševičius (Lietuva), poetas, savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius Gytis Norvilas ir dailėtyrininkė, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus istorinės fotografijos kuratorė Ugnė Marija Makauskaitė skyrė nepaprastai daug laiko ir dėmesio nuotraukų ir jų lydinčių aprašų peržiūrai ir vertinimui. Kalbėdami apie šių metų nuotraukas, komisijos nariai pastebėjo įdomių ir netikėtų kadrų gausą tokiose kategorijose kaip „Gamta ir jos apsauga“, „Kultūra“ ir „Kariuomenė“. Taip pat jie atkreipė dėmesį į didelį fotopasakojimų pasirinkimą, fiksuojant lyriškas ir kasdienio gyvenimo akimirkas.

Šiemet be jau įprastų kategorijų, tokių kaip „Naujienos“, „Kultūra“, „Sportas“ (remia Foto123.lt) ar „Kariuomenė“ (remia Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija), konkursas pasipildė naujove – tema „Sveikiau“ (remia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas), skirta atkreipti dėmesį į mūsų įpročius, gyvenimo būdą bei praplėsti mūsų dialogą su žiūrovais dar vienu gyvenimo aspektu. Tradiciškai konkurso žiuri išrenka nugalėtoją kiekvienoje kategorijoje, o konkurso dalyviai iš visų atrinktų nuotraukų išrenka prestižinio „Kolegų prizo“ nugalėtoją.

Paroda veiks gegužės 5-28 dienomis. Visų nugalėtojų apdovanojimų ceremoniją planuojama surengti gegužės 22 d. Vilniaus rotušėje.